Ötödik alakalommal került sor a szőlők megáldására
2026. január 25-én, Szent Vince napjához kapcsolódóan Szekeres Károly helyi szőlősgazda Nagy hegy-i birtokán került sor a bázakerettyei borkedvelők és szőlőtermesztők hagyományőrző rendezvényére, melyet idén már ötödik alakalommal rendeztek meg. A hagyomány szerint Böjti Balázs letenyei plébános kérte Isten áldását a szőlővesszőkre, hogy bőséges termést hozzanak, majd a házigazda elvégezte az első metszést. A találkozó meghívott vendége volt Simon Zoltán a Zalai Borvidék Hegyközségi Tanácsának elnöke aki a szőlőtermesztéssel kapcsolatban hasznos tanácsokkal szolgált az egybegyűlteknek. Nem utolsó sorban nem maradt el a közös koccintás, az előző évi borok megkóstolása sem, mintegy áldomásként az idei jó termés reményében. A rendezvény lebonyolítását Alapítványunk a kezdetektől fogva támogatja, ami jól illeszkedik hagyományőrző alapcéljaink közé.